Maandelijkse ranglijst
Editie 1 · september 2026 · peildatum 4-9-2026

Iedereen kijkt al mee. Jij ook?

Elke autokoper, elke AI-assistent en steeds meer invoerders zien deze cijfers al. De vraag is niet óf jouw reputatie gemeten wordt, maar of jij 'm zelf ook ziet.

854
klachten wachten op antwoord, publiek leesbaar. Hoeveel zijn er van jouw vestigingen?
5 van 44
groepen laat de helft of méér van de klachten liggen. Jouw naaste concurrent misschien niet.
1 op 6
reviews krijgt nooit antwoord; de kopgroep zit boven 99%. Waar zit jij?
67 punten
tussen nummer 1 en nummer 44. Positie is gedrag, en gedrag is te sturen.
Sta jij in de top 10? ↓

Elke maand verschuift de lijst. Wie niets doet, wordt ingehaald door wie wél reageert.

Reputatie Top 10 ·

Het podium

Waar sta jij?

Typ je dealergroep. Sta je in de Top 10, dan zie je het meteen en download je de badge. Sta je er niet bij, dan hoor je privé waar je staat en waarom.

Met score

De top 10

De Reputatiescore meet wat een groep doet met zijn reviews: reageren, hoe snel, en klachten oppakken. Niet de kwaliteit van de werkplaats of de auto's. Zo meten we →

Niet met naam getoond

De overige 34 groepen

Identiek gemeten. Werk je bij een van die groepen? Dan hoor je precies waar je staat, waarom, en wat er nodig is om in de Top 10 te komen.

Vraag jouw positie op

Voor autokopers

Wat betekent de Top 10 als je een auto koopt?

Kies je een dealer uit de Reputatie Top 10, dan weet je één ding zeker: je review wordt gelezen en beantwoord, ook als je ontevreden bent. De groepen in de Top 10 beantwoorden 98% van hun reviews en laten ongeveer één op de twintig klachten onbeantwoord. In de rest van Belgisch dealerland wordt 72% beantwoord en blijven drie op de tien klachten liggen.

Elke editie

Volg jouw groep

Ontvang bericht als jullie positie verandert.

Je staat op de lijst. Bij de volgende editie hoor je waar jullie staan.
Er ging iets mis, probeer het opnieuw.

Methode

Zo meten we

Openbare Google-reviews, dezelfde formule voor iedereen, elke editie opnieuw. Elk cijfer is geteld, niet geschat.

887
gemeten Google-bedrijfsprofielen, herleidbaar tot het officiële domein of de merksite van elke groep
203.880
openbare Google-reviews opgehaald, waarvan 34.553 in het rollend 12-maands venster van editie 1
44
dealergroepen uit de AUMACON-verkoopranking, gevalideerd tegen de officiële vestigingenpagina's ·
Alleen Google, en dat zeggen we erbij. In België wegen portals als Gocar en AutoScout24 zwaarder dan in Nederland. Een groep kan daar reviews hebben die hier niet meetellen. Deze index meet wat elke autokoper op Google ziet.
Iedereen identiek gemeten. Klant van ons of niet, groot of klein, Vlaams of Waals: dezelfde data, dezelfde formule, geen labels, geen uitzonderingen. Wie hoog staat, staat daar op eigen kracht.
Fout gezien? Binnen 5 werkdagen hersteld. Elke editie delen we twee weken vooraf met de gemeten groepen. Klopt er daarna toch iets niet, mail [email protected]. We herstellen het aantoonbaar en vermelden de correctie.
Ons belang. Repmanager verkoopt software voor reviewbeheer. Wij verdienen eraan als dealerland reviews serieuzer neemt, en dat zeggen we hier gewoon. De meting zelf verandert er niet door.
De volledige methode, definities en het venster →

Reputatie Top 10 · Dealer Reputatie-Index België editie 1 (september 2026)

De tien dealergroepen van België die het beste omgaan met hun Google-reviews, gerangschikt op Reputatiescore (0-100): wat klanten zeggen (Google-sterren, reviewvolume) plus wat de groep doet (reactiegraad, reactiesnelheid, klachtgat). Gemeten over de 44 grootste dealergroepen van België uit de AUMACON-verkoopranking, 887 gemeten Google-profielen en 203.880 opgehaalde reviews, waarvan 34.553 in het meetvenster september 2025 t/m augustus 2026. Peildatum 4 september 2026, universum BE v1.0.0. Bron: Dealer Reputatie-Index van Repmanager.ai.

PositieDealergroepReputatiescoreGoogle-sterrenReviews 12 mndReactiegraadKlachtgat
1Stellantis &You924,753.35399,5%1,6%
2Paesmans Autogroep904,8763099,0%0,0%
3Groupe Autosphere884,573.95698,9%3,8%
4Groupe Omnia-Cars884,751.23195,3%3,2%
5Michaël Mazuin874,7276998,8%7,0%
6Valckenier864,681.07799,2%11,6%
7CAR Avenue854,611.28996,7%5,6%
8MIG Motors834,6143297,7%3,0%
9ACB Group834,7180593,0%15,4%
10Groep Thoen824,4026996,3%3,2%

De overige 34 gemeten groepen worden niet met naam gepubliceerd; zij ontvangen hun positie en cijfers op aanvraag, alleen voor de eigen organisatie. Bij een gelijke afgeronde score beslist de niet-afgeronde score. Het klachtgat is het aandeel negatieve reviews (1 en 2 sterren) zonder openbaar antwoord van de dealer. De groepen in de top 10 beantwoorden 98,1% van hun reviews en laten 4,8% van de klachten onbeantwoord; de overige groepen beantwoorden 71,9% en laten 30,6% van de klachten liggen. Deze index meet alleen Google-reviews; Belgische portals als Gocar en AutoScout24 tellen niet mee. Volledige methode: https://www.repmanager.ai/blogs/methode-dealer-reputatie-index

Klant bekijkt een auto in de showroom

Wij maken een persoonlijk rapport van jouw dealerholding

Elke vestiging langs de meetlat: jullie positie in de index, beste en zwakste vestiging, spreiding, klachtgat en waar de snelste winst zit. Alleen voor je eigen organisatie, op je zakelijke e-mailadres. Binnen twee werkdagen in je mail.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Reputatiescore
84/100voorbeeld
hetzelfde scoremodel als in het Repmanager-dashboard
Wat klanten doen
Gemiddelde reviewscore
Reviewvolume (12 mnd)
Wat jij doet
Reactiegraad
Reactiesnelheid (mediaan)
Klachtgat
Dealermedewerker in de showroom

Deze score bestaat niet alleen voor de markt

De index gebruikt hetzelfde Reputatiescore-model als het Repmanager-dashboard: één getal, twee kanten, vijf knoppen. In het dashboard meet 'ie fijnmaziger, ook op sentiment en je eigen reactietermijn, live per vestiging en naast het marktgemiddelde: welke vestiging je positie omhoog trekt, welke 'm afremt, en aan welke knop je moet draaien.

Bekijk het dashboard →

Benieuwd waar jouw dealergroep staat?

We zetten je vestigingen kosteloos naast deze benchmark: score, reactiegraad, reactietijd en klachtgat, per vestiging. Eén overzicht, geen verplichtingen.

Vraag jouw rapport aan
Bob Pieterse, co-founder van Repmanager

Bob Pieterse

Co-founder Repmanager

Strategie, sales en partnerships. Bob is vaak het eerste gezicht dat je van Repmanager ziet. Hij bouwt de relaties met dealergroepen en partners, en zorgt dat wat klanten nodig hebben ook richting het product en de roadmap stroomt.

Dealer Reputatie-Index

Veelgestelde vragen

Over de ranglijst, de Reputatiescore en de methode

Staat je vraag er niet tussen? Lees hoe we meten

Wat is de Dealer Reputatie-Index België?

De maandelijkse meting van de 44 grootste autodealergroepen van België op reputatiegedrag: wat ze dóen met hun Google-reviews. De selectie volgt de AUMACON-verkoopranking van dealergroepen. We meten alle 44 met dezelfde formule en publiceren de top 10 met naam en score. De overige groepen krijgen hun positie en cijfers op aanvraag, alleen voor de eigen organisatie. Gebouwd op 887 gemeten Google-bedrijfsprofielen en 203.880 opgehaalde openbare reviews, uitgevoerd door Repmanager.

Hoe wordt de Reputatiescore berekend?

De Reputatiescore (0-100) combineert wat klanten zeggen (gemiddelde sterren, reviewvolume) met wat de groep zelf doet (reactiegraad, reactiesnelheid en het klachtgat). De ingrediënten zijn openbaar, de exacte weging niet. Het is hetzelfde scoremodel dat klanten in het Repmanager-dashboard zien; daar meet de score fijnmaziger, ook op sentiment en de eigen reactietermijn.

Op welke data is de index gebaseerd?

Op openbare Google-reviews van 887 profielen van de 44 grootste dealergroepen. Elk profiel is herleidbaar naar de officiële website of merksite van de groep en gevalideerd tegen de vestigingenpagina's. Het venster is rollend 12 maanden (deze editie: september 2025 t/m augustus 2026); de lopende maand telt nooit mee. Vestigingen in Luxemburg en Frankrijk van Belgische groepen tellen niet mee. Deze index meet alleen Google; Belgische portals als Gocar en AutoScout24 tellen niet mee.

Hoe betrouwbaar zijn de cijfers?

Elk cijfer is geteld, niet geschat. De profielenlijst is versiebeheerd, fusies en overnames houden we bij in een register (Monserez is bijvoorbeeld opgegaan in Pautric en telt niet dubbel), en we meten twee soorten dekking: of we van elk profiel alle reviews hebben, en of we een vestiging gemist hebben ten opzichte van de vestigingenlijst van de groep zelf. Zie je toch een feitelijke fout? Mail ons; aantoonbare fouten herstellen we zichtbaar.

Wat is het klachtgat?

Het klachtgat is het aandeel negatieve reviews (1 en 2 sterren) dat geen openbaar antwoord van de dealer krijgt, gemeten binnen het 12-maands venster van de editie. Het is een van de vijf ingrediënten van de Reputatiescore.

Worden Repmanager-klanten anders behandeld?

Nee. Elke groep wordt identiek gemeten op dezelfde openbare Google-data, klant of niet, Vlaams of Waals. Er zijn geen labels, geen voordelen en geen verwijdering op verzoek: één uitzondering zou de hele index waardeloos maken.

Hoe vaak verschijnt een nieuwe editie?

Elke maand een nieuwe editie. Het meetvenster schuift dan een maand op. Vanaf editie 2 zie je per groep ook de beweging ten opzichte van de vorige editie (stijgers en dalers) en het scoreverloop.

Hoe krijg ik het rapport van mijn eigen groep?

Via het formulier bovenaan deze pagina vraag je het gratis groepsrapport aan: de cijfers achter jullie positie, per vestiging, met beste en zwakste vestiging en de spreiding.

Mijn dealergroep staat er niet in, hoe kan dat?

De index volgt de 44 grootste dealergroepen van België volgens de AUMACON-verkoopranking, na uitsluiting van invoerders en fabrikantkanalen zoals D'Ieteren, Tesla en Inchcape. Fusies en overnames verwerken we per editie via het register; groepen kunnen daardoor instromen of samengevoegd worden.